Od 1. do 31. května bude možné zaběhnout Zahořanskou 10 nebo trať se startem a cílem v Orlově. V sobotu 15. května se uskuteční závod Penzion cup.

S příchodem nového měsíce odstartují další běžecké akce. „Na konci dubna končí naše oficiální individuální běhy v Příbrami na Padáku, Vojně a Sázkách. Možností virtuálně se porovnat se soupeři nebo sám se sebou bude ale stále dost,“ informuje o květnovém programu Brdský běžecký pohár.

Jednou z příležitostí se ukázat bude Zahořanská 10 neboli Běh okolo Pleše. Ta se letos uskuteční od 1. do 31. května v podmínkách, které respektují aktuální opatření. „Každý běžec si zvolenou trať proběhne sám nebo v malé skupince a výsledný čas zaregistruje společně s přihláškou,“ popisuje organizátor SK Zahořany. Hlavní závod je dlouhý 10,2 kilometru, junioři si dají jedno pětikilometrové kolo.

Protože si čas počítá každý běžec samostatně pomocí sportovních hodinek nebo aplikace na mobilním telefonu, je žádoucí dodržet fair-play. Startovné na Zahořanskou 10 je dobrovolné, sportovci ale mohou finančně podpořit partnera běhu, jímž je organizace Společnost pro ranou péči. Přihlášku do závodu najdete na www.zahorany.cz.

Další trasou, kterou lze absolvovat během celého května, je devítikilometrový Běh s Maya´s. Vede brdskými lesy se startem a cílem u sochy lesního ducha Fabiána v Orlově. Vítězové i účastníci akce získají pozornost od komerčního partnera běhu.

Trénovaní si do kalendáře mohou zapsat termín 15. května, kdy se poběží závod Penzion cup. Běžce čeká devět kilometrů rovinatého terénu. Startuje se od penzionu Nový rybník v Obořišti, kde trať také končí. „Nejistý je zatím jen povolený limit běžců na startu, který by měl být upřesněn v pondělí 3. května. Ve hře je intervalový start dvojic až větší vlnový závod,“ předesílá varianty Brdský běžecký pohár, na jehož webu jsou uvedeny propozice a další podrobnosti ke zmiňovaným běžeckým aktivitám.

Zdroj: pribram.cz

autor: Magdalena Rezková

 

Comments are closed.