Lahvičky se 300 ml dezinfekce mohli dostat tento týden senioři i občané na ulici v centru města od dobrovolníků, od pokladních v deseti prodejnách potravin, ve všech městských částech nebo ve výdejnách obědů Domova seniorů. Dobrovolníci z ADRY pomohli rozdat lahvičky s dezinfekcí i ve svém charitativním obchůdku

Akce města DEZINFEKCE ZDARMA pokračuje i v nadcházejícím týdnu, kdy jsou připraveni pomoci břeclavští skauti a lahvičky s dezinfekcí budou doplňovány také do pokladen obchodů s potravinami.

„Jde sice o drobnost, ale chceme občanům pomoct aspoň tímto způsobem. Očista rukou je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak předejít nákaze. Opatření už trvají dlouho, někdy je třeba zatnout zuby, ale věřím, že to zvládneme,“ říká místostarosta Jakub Matuška.

Město také zřídilo speciální linku pro seniory. Pokud si potřebují senioři v této době třeba popovídat nebo zjistit informace, je na dotazy připravena odpovídat paní Jarmila Šmídová z oddělení sociálních služeb. Volat mohou každý všední den na tel.: 519 311 322 (v pracovní době).

Comments are closed.