Inflace, zvýšení nákladů, neplacení pohledávek, zpomalení ekonomiky a snížený zájem o produkty, to vše v současné chvíli doléhá v plné síle na české podnikatele. Spousta z nich se ocitá v problémech a v dobré víře odkládá řešení, tedy možný prodej společnosti, na neurčito. Proč by podnikatelé s prodejem zadlužených společností neměli otálet?

Český zákon udává, že majitel společnosti ručí za hospodaření své firmy. A pokud ji dostane do dluhů, musí je splatit. V případě, že se mu to nepovede, mu hrozí vězení. Při soudním řízení se přitom prokazuje, zdali majitel svou společnost uvedl do dluhů vědomě. A to je pro prodej společnosti klíčové. 

Vědomým uvedením do dluhů, respektive vědomým přivedením společnosti ke krachu se může rozumět právě i dlouhé rozjímání a odkládání možného řešení. Přitom abyste se zbavili zodpovědnosti za dluhy a pohledávky vůči vaší společnosti, stačí tak málo. Pouhý prodej společnosti. 

Při prodeji společnosti přechází zodpovědnost na zlikvidování všech pohledávek na nového majitele, čímž se původní majitel vyváže ze všech dluhů. I kdyby prodaná společnost následně zkrachovala, on za to již nenese žádnou zodpovědnost. 

Prodej společnosti za pomoci našeho týmu specialistů je navíc to nejjednodušší, co jste během svého podnikání museli řešit. Abyste vyřešili všechny své starosti, stačí jedna schůzka. Zavolejte už dnes na telefonní číslo … nebo napište e-mail a už dnes v noci budete moci zase klidně spát.

www.prvnipomocvpodnikani.cz

 

Comments are closed.