vasdruhydomov.cz

Základní část je minulostí. Volejbalisté Kladna ji zakončili nakonec na pátém místě a začnou čtvrtfinále na půdě soupeře. Jejich protivníkem se stali nakonec pražští Lvi, kteří na poslední chvíli přeskočili Orly v tabulce a budou mít k dispozici výhodu domácího prostředí. Série na tři vítězná utkání začala v Praze a vyvrcholí v dubnu.

Téměř celou druhou polovinu základní části se kladenští volejbalisté drželi na třetím místě v tabulce. O něj ale v posledním kole přišli, když v přímém souboji prohráli s Příbramí 0:3. Porážka je odsunula na páté místo, protože
je přeskočili ještě nakonec Lvi. Právě Pražené se stali prvním soupeřem Orlu ve vyřazovacích bojích. Otázkou zní, zda bude domácí prostředí v této sérii výhodou.

Obě dvě utkání v základní části totiž vyhráli hosté. Jako první uspěli Lvi, když na startu nového ročníku vyhráli v Kladně 3:0. Orli ale vrátili soupeři porážku, když před Vánoci zvítězili v Praze 3:1. Čtvrtfinálová série je specifická zejména pro Petra Špuláka, který před touto sezónou zamířil od Lvu právě mezi Orly a od zápasu očekává těžkou bitvu. „Za mě to bude určitě boj. Doufám, že vítězný pro nás a já se na to určitě hodně těším,“ řekl mladý 19letý kladenský blokař. On sám přiznal, že se mu splnil sen, že se v play-off postaví proti bývalému týmu.

Lákadlem čtvrtfinálového duelu mezi Kladnem a Lvy nebude jen parádní volejbal, ale také nizozemský univerzál Kay van Dijk, který k Pražanům přestoupil během sezóny. „Na něj by se mohli diváci přijít podívat. Doufám, že se bude hrát pěkný volejbal. Už se bude hrát play-off. Za mě to bude o něco lepší sport než v základní části. Určitě je o
co hrát,“ poodhalil Špulák jedno z lákadel. Sedmatřicetiletý hráč Lvů je v rodné zemi považován za legendu a účastnil se například olympijských her v roce 2004.

KLADNO.VOLEJBAL.CZ

red

Comments are closed.