V Městském divadle Kladno měl v této sezoně režírovat divácky velmi očekávanou muzikálovou komedii Monty Python´s Spamalot. Ovšem od začátku ji zatím provází nepřízeň osudu. Stejně jako v současnosti celý svět, nejen ten umělecký…

Premiéra Spamalotu Monty Python se již dvakrát v této divadelní sezoně neuskutečnila. Jaký by byl největší rozdíl mezi odloženou podzimní a březnovou premiérou?

Každopádně v obsazení. Monty Python je stran postav elementárně mužská záležitost. Osm rytířů, jedna Jezerní dáma, potom jsou čtyři dámy už jen v company. Po šachových partiích malým zahradním rydlem odešlo z divadla několik výrazných osobností, takže bylo nutné, vzhledem k značně snížené obsadě především pánské šatny, najít a získat šest dobrých herců a zpěváků. Nakonec se to podařilo víc než dobře a z obsazení Fric, Strenáčik, Necpál, Hubert, Šafránek, Zavadil mám velkou radost. U Viktora Zavadila to termínově vyšlo, ač už je, bohužel, v našem divadle také host. Proměnilo se samozřejmě i hudební nastudování a zvažovaná choreografie, ale ve všech těchto případech to dopadlo skvěle. Jinak jsme v září pouze korepetovali, takže ve způsobu inscenování se nic nezměnilo, poněvadž ani nemohlo.

Když vláda pustí diváky za kulturou třeba v květnu, bude hra těžit ze současné připravenosti, nebo ji budete muset coby režisér aktualizovat?

Jeden drobný vtípek na epidemii by sice byl, ale ten už je použit a zapracován, nic jiného se tímto směrem dít nebude. Je potřeba pět zkoušek na dotažení generálkového týdne. Připraveno je dobře, teď jen, aby se to příliš nerozjelo. Ale věřím, že díky profesionalitě všech složek tvořící inscenaci, máme šanci na skvělou premiéru!

Schází se soubor divadla a připravuje v rouškách další novinku?

Prozatím se nic takového neděje, nicméně se plánuje. Myslím si, že by to nedávalo momentálně žádný valný smysl a jestli by to něco přineslo, tak jedině problémy.

Jak vy osobně přežíváte dobu bez herectví?

Moc nevím, co na tohle říct. Zkusím úvahu. Za těchto omezení se mi prozatím nechce příliš chodit kamkoliv. Snažím se respektovat karanténu a ochránit tak sebe i rodinu, ale pokud to půjde a bude možnost nějakého přivýdělku, rád do toho půjdu. Ono se ani za normální situace nedá uživit jen za divadelní plat. Ty „kšefty“ nebo jiné „brigády“ jsou vlastně nutností. Nicméně, zdraví především!

Comments are closed.