vasdruhydomov.cz

Třetí listopadová sobota, letos tedy sobota 20. listopadu 2021, je neodmyslitelně spjata s Nocí divadel. Po loňské vynucené pauze, kdy se Noc divadel mohla konat jedině online, se v letošní sezoně obě kladenské scény těší až uvítají diváky naživo. Chystají se prohlídky divadelního zákulisí, výtvarné dílny i divadelní představení zdarma či za zvýhodněnou cenu.

Programy Městského divadla Kladno a Divadla Lampion se v rámci letošního ročníku Noci divadel zaměřují na dospělé i dětské diváky. Městské divadlo Kladno připravuje interaktivní prohlídky divadla, při kterých budou mít diváci za úkol luštit rébusy a také třeba zjišťovat informace. Prohlídky divadla začnou ve 14:30, poslední skupina se do zákulisí vydá v 16:30. Následovat bude od 17:00 představení Všechny báječný věci. Vstupné na prohlídky i Všechny báječný věci je zdarma, je však nutná rezervace na tel. čísle 724 502 114 nebo osobně na pokladně MDK či v Divadle Lampion. Program Noci divadel v MDK zakončí ve 20:00 oblíbené představení Žena v černém. Vstupenky za zvýhodněnou cenu 110 Kč je možné zakoupit na pokladně MDK či na www.divadlokladno.cz.

V Divadle Lampion je program koncipován tak, aby bavil malé i větší děti a zároveň i jejich dospělý doprovod. V 16:00 se diváci v běžně nepřístupných prostorách divadla setkají nejen s herci Divadla Lampion ale i s kladenskými skauty, kteří naučí diváky všech věkových kategorií skrze různé hry, jak přežít v divoké přírodě bez všech moderních technologií a vymožeností. V 18:30 se pak diváci stanou svědky loutkových mordů v představení Stín kapradiny, které vychází ze stejnojmenné novely Josefa Čapka o zločinu a trestu. Představení je určeno divákům od 12 let a v jeho průběhu bude možné zanechat menší děti na výtvarné dílně s lektorkou Bárou Voldrábovou. Doprovodný program je zdarma, vstupenky na představení zakoupíte a bližší informace najdete na www.divadlolampion.cz.

Kontakt

Dagmar Brandlová, vedoucí obchodního oddělení a PR

e: brandlova@divadlokladno.cz

t: 723 143 634

 

Comments are closed.