Nová divadelní sezona, kterou všichni milovníci Thálie s napětím očekávali, letos na podzim vlastně vůbec nezačala. Kvůli koronaviru bylo Městské divadlo Kladno nuceno zrušit všechna představení až do konce roku. To ovšem neznamená, že se v divadle nic neděje.

Naplno běží zkoušky připravovaných inscenací, mezi něž patří i komedie Eva tropí hlouposti, podle již klasického filmu s Natašou Golovou a Oldřichem Novým. Činoherní soubor připravuje znovuuvedení oblíbené hudební inscenace Jak umřít na rokenrol s excelujícím Janem Krafkou v hlavní roli. Na obnovenou premiéru se můžeme těšit 13. března 2021.

Kladenští divadelníci se ale neomezují pouze na zkoušky. Své aktivity nasměrovali také do virtuální sféry a připravili pro své diváky originální on-line projekt Máme Dobrou Karmu, který Městské divadlo Kladno přibližuje ze zcela jiného úhlu.

Budovou a zákulisím divadla vás zasvěceně provede Tomáš V. Hron v pořadu Quo Vadis. Diváci se tak dostanou do míst, která jsou jim v běžném provozu divadla skrytá. V pořadu Kolegium se představí herci Městského divadla Kladno. V každém dílu o svém životě a práci vypráví vždy jeden člen či členka divadelního souboru. Se známými umělci, kteří prošli kladenským divadlem, se setkáte v on-line talkshow Legendarium. Zmíněné pořady naleznete na webu zde. Nebo na YouTube kanálu Městského divadla Kladno.

foto: Divadlo Kladno

Comments are closed.