Vážení čtenáři,

koncem minulého měsíce jsme konečně přivítali jaro, a nejen to kalendářní. Doufám, že si náležitě užíváte jeho krásy a slunečného počasí. Slovní spojení „pandemie koronaviru“ je pro některé z nás nepochybně unavující, ovšem i více jak rok od prvních známek výskytu viru je ovlivňujícím faktorem nejen našich soukromých životů, ale i těch pracovních. Navzdory náladě, která ve společnosti převládá, jsme se s kolegy z vedení města rozhodli, že je o to více potřeba zabrat a udělat vše pro to, aby naše město nestagnovalo. Námi navržený rozpočet, který je silně proinvestiční, byl, dovolím si říci, v příjemně poklidné atmosféře březnového zasedání zastupitelstva schválen.

Byť rozvoj našeho města vidím pozitivně, zcela odlišně vnímám politickou situaci v České republice. Volba pro Kladno je sice stranou komunální, ale bylo by pošetilé nesledovat vývoj jednotlivých celorepublikových stran.

Přeci jenom je to i komunální kladenská politika, kde se odráží obsazení Středočeského kraje, Poslanecké sněmovny či Senátu. V nedávné době mě zaujal komentář Richarda Permana „Špatný sen nebo špatná budoucnost“, který autor pojal jako prognózu vývoje naší společnosti, pokud by v parlamentních volbách zvítězila Česká pirátská strana.

Text beru s velkou nadsázkou. Opírá se do stereotypů spojovaných s Piráty, jako je přihlášení ČR k zavedení eura, různé mezinárodní smlouvy o migraci či souhlasy s kvótami, bytový zákon, kde nám tyto elity budou určovat, na kolik metrů čtverečních připadá jaký počet osob… Zmíněn je i naprosto otřesný digitální zákon, který usnadní státním složkám sledování každého občana – od informací, v jakých podmínkách kdo, kde, s kým a jak žije až po naše zdravotní záznamy, volně dostupné každému, komu nová vládnoucí elita dá svol ení.

Anglický filozof a státník Francis Bacon kdysi řekl, že vědění je moc. A jsou to tyto informace o nás všech, které mohou v rukou správců obdobného zákona poskytnout moc ohromnou. Někteří nazývají cílem této strany nastolit orwellovskou liberální demokracii, aneb svoboda je otroctví.

A jaká je pirátská realita? Dovolím si použít ještě jeden citát – „Dej mi jen jednu generaci mladých a proměním celý svět.“ Autorem je Vladimír Iljič Lenin a myslím, že trefně navazuje na mládežnickou organizaci Pirátské strany, která má nově název Mladé pirátstvo.

Dle dostupných informací změnu inicioval místopředseda organizace Radek Holodňák, jehož rétorika na pirátském fóru leckomu možná dala vzpomenout na časy minulého režimu. Je to totiž právě Holodňák, který nejednou na platformě sociální sítě Facebook pořádal veřejné čtení z Marxovy knihy „Hledání ztraceného smyslu práce“. Té samé knihy, jejíž nové české vydání zařizoval.

Sám o sobě píše jako o člověku, který „šňupe komunismus“. Do loňských doplňovacích voleb do Senátu byl za ústeckou krajskou organizaci Pirátů nominován Tomáš Tožička. Tožičkova mnohá vyjádření na sociálních sítích se dají považovat za ultralevicová. Kandidát na senátora mimo jiné uváděl, že kapitalismus a pravicová politika je zločin proti lidskosti.

Jak jsem již řekl, stále vnímám text Richarda Permana s nadsázkou, která ovšem ztrácí na své nereálnosti už jen při pohledu na chování kladenských zástupců dnes už rozpadlé strany Kladeňáci, nyní tedy STAN, Piráti či Spojenci.

I ti by nejraději rozhodovali o našich životech a svobodách. Jejich názor je ten jediný správný a pokud s ním nesouzníte, je třeba vám ho vnutit. Nejen na komunální úrovni dokáží tito lidé způsobit ohromné škody. A upřímně mě děsí jejich adorace marxismu a veřejná obhajoba neomarxistických hodnot.

Myslím ale, že politiky bylo prozatím dost.

Dovolte mi, milí čtenáři, popřát vám mnoho prosluněných dubnových dnů, kterými jako by nás příroda zvala ven a nabízela nám alespoň na chvíli možnost zapomenout na naše starosti a užívat si krásu, kterou čaruje všude kolem nás. Třeba se cílem vašich procházek stane i Zahrada Kladenského zámku, ve které na vás už čekají odpočinutá Marta a Míša i malé velikonoční překvapení.

Mgr. Milan Volf, předseda Volby pro Kladno

 

Comments are closed.