vasdruhydomov.cz

Vážení čtenáři,

druhý jarní měsíc s sebou přinesl rozkvetlé město. Nezbývá mnoho měsíců do komunálních voleb a na Kladně vznikají první kandidátky a spletence. Mnozí z vás si určitě vzpomenou na dobu, kdy se veškeré kladenské strany spojily, i přes jasné výsledky voleb, proti Volbě pro Kladno jen kvůli tomu, že samostatně neumí vyhrát. Tehdy jsem skoro denně řešil ohlasy nejen našich voličů, abych s touto situací něco dělal a že se vám podobné praktiky příčí. Hodně z vás i říkalo, že nemá cenu chodit k volbám, pokud konečný průběh vypadá takto. Po dvou chaotických letech a stagnaci veškerého rozvoje města se spletenec nepřekvapivě rozpadl. Obdobnou situaci nechceme znovu dopustit. Už nyní víme, že některé komunální strany „pojedou“ podle vládního modelu, tedy nebereme ohledy na město, ve kterém fungujeme, ale chceme domněle co největší procentuální výsledek. Proto i na komunální úrovni vidíme kuriozity typu PirStan a nově i Spolu, ve kterém kladenská odnož ODS vyblokovala místa pro zástupce TOP 09 a KDU-ČSL, aniž by věděla, pro koho je vlastně blokuje. Plno z nich přitom zbaběle doufá, že TOPka posty odmítne a neumí si to říct dopředu. To už ale nechme na nich. Na rozdíl od tohoto konání vám za své kolegy mohu slíbit, že Volba pro Kladno půjde do voleb sama za sebe a budeme vždy jasní, čitelní, zřetelní a bez úkroků do stran. Chceme, aby Kladno vzkvétalo a dobře si uvědomujeme, že tento proces je o lidech, nikoliv o nutnosti dodržovat vládní povely a získávat hlasy jen, abychom „vládli“. Téma voleb dozajisté brzy zaplaví celé Kladno, proto se o něm nyní pouze takto zmíním.

Město Kladno a pomoc Ukrajině

Poslední dobou se stalo evidentním, že i přes mou naději, že si nikdo normální nebude z války na Ukrajině stavět politické PR, jsem neodhadl hloubku, do které jsou někteří místní politici ochotni klesnout. Proto opět otevírám téma pomoci Ukrajině. Nikoliv ve snaze obhajovat sebe, město jako takové či něco vysvětlovat, ale obhajovat ohromnou a znatelnou dávku práce, kterou zaměstnanci magistrátu vynaložili na pomoc lidem zasaženým tímto konfliktem.

Z rozpočtu Rada města uvolnila celkem 4 miliony korun na humanitární pomoc pro konkrétní formy pomoci. Jmenovali jsme koordinační pracovnici magistrátu, v souvislosti s její činností funguje speciální telefonická linka, na které se mohou kladenští občané informovat a obracet s konkrétními nabídkami pomoci uprchlíkům. Na webu města Kladna vznikl dvoujazyčný pravidelně aktualizovaný informační rozcestník.

Celé patro Sport Hotelu Sletiště využívají pro azyl zhruba čtyři desítky uprchlíků, konkrétně jde o ubytování s plnou penzí především žen a dětí včetně sirotků z dětského domova. Strážníci městské policie Kladno operativně pomáhají s konkrétními požadavky, například při přepravě či pomocí s běžnými životními situacemi včetně zajišťování uprchlických víz. Zapojili se také do několika charitativních sbírek.

Odbor školství spolupracuje s místní ukrajinskou komunitou a uprchlíky, kterým zaměstnanci magistrátu maximálně vycházeli vstříc často i mimo svou pracovní dobu. Do základních škol bylo už v polovině dubna začleněno 210 ukrajinských dětí, aniž by to omezilo výuku kladenských žáků. Vznikla adaptační skupina, zřizují se nové přípravné třídy a hledají se kapacity v mateřských školách.

Vypomohli jsme s vypravením kamionu humanitární pomoci na Ukrajinu určené dětem z dětských domovů a chystáme se napřímo odeslat materiální pomoc i do Lvova, jednoho z významných uzlů pro válečné uprchlíky z východnějších částí napadené země a zároveň i partnerského města v rámci mezinárodního energetického projektu SPARCS, a to na základě přesného seznamu od kolegů ze lvovské radnice.

Úsilí pracovníků magistrátu a pomoc města Kladna osobně ocenil ukrajinský konzul Sergej Konopka.

Jsem zvyklý, že jsem jediným cílem slabších a zoufalých komunálních politických stran, ale nebudu sedět a přihlížet tomu, jak tato individua pošpiňují práci zaměstnanců města.

Na druhou stranu mi ale nepřijde fér, aby Češi či například matky samoživitelky platili hypotéky s velkými procenty a někomu jinému jsme dávali byty zdarma. Veškeré úlevy by si zasloužily i rodiny, které už nyní bojují s nekončícím
navyšování cen a přemýšlí, zda vůbec ke konci měsíce vyjdou s financemi a „přežijí“ bez zadlužení. Každá pomoc by měla mít svůj začátek ale také svůj konec. Nelze pomáhat slepě, bezmezně a neúčelně na úkor všech ostatních a snižovat jim uměle životní úroveň.

Dokud budu primátorem Statutárního města Kladna, tak budeme smysluplně a účelově pomáhat, ale na prvním místě pro mě vždy budou občané našeho města. Budu preferovat i nadále zájmy Kladna.

Táhlé investiční akce Středočeského kraje aneb Milady Horákové podruhé

Vážení Kladeňáci, zpráv, co mi chodí v návaznosti na rekonstrukci mostu ve Slánské ulici směrem od centra Kladna do Švermova, už dosahuje extrémního množství. Chtěl bych upozornit, že investorem stavby je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Práce kraj zahájil už v srpnu loňského roku a teprve nyní začal na druhé etapě oprav.

Píšete mi a oprávněně upozorňujete, že se na mostě většinou pohybuje jeden či vůbec žádný pracovník a vyžadujete po mně vysvětlení, jak je možné, že rekonstrukce trvá takto dlouho. Vysvětlení je jednoduché – Středočeský kraj zadává nesmyslně dlouhé termíny na dokončení zakázek. Nebere tak ohled na Kladeňáky a když s tímto způsobem vedení investic bojujeme, tak evidentně marně a nic se nemění. Proto jsme se s kolegy rozhodli, že je potřeba dát jasně najevo, že tato investice opravdu nespadá pod město.

Pokud zde při průjezdu uvidíte nějaké cedule, věřím, že se alespoň pousmějete, byť obsah je bohužel pravdivý. I když k této věci přistupujeme s nadsázkou, snad se tímto stavba alespoň trochu urychlí. Nešťastná je i oprava výpadovky na Velkou Dobrou a hloupě zvolená celková uzavírka této komunikace, která se ve městě projevuje především šílenou dopravní situací od Rozdělova až na Sítnou. Kolony jsou tu občas takové, že by je nezachránilo ani dalších deset kruhových objezdů.

Plánujeme revitalizaci bývalého hotelu La Park

V dnešní době se najde málokterý z vás, kdo by nevěděl, kde se kdysi nádherný hotel La Park nachází. Jednalo se o nedílnou součást Kladna, hojně využívaný prostor pro svatby a perfektní místo, kde se každý mohl na chvíli zastavit
a užít si dobrého občerstvení. V jakém stavu se nyní La Park nachází ale asi také každý z vás ví. Byť byla původně zamýšlena dražba tohoto pozemku i se zchátralou nemovitostí, rozhodli jsme se odkoupit pohledávky a podnikáme všechny kroky, aby se město stalo novým majitelem. Jsme na velmi dobré cestě, aby se nám to povedlo. Na rozdíl od ostatních investorů a potenciálních zájemců nehodláme ovšem co nejlevněji postavit a co nejdráž prodat. Není to pro nás artikl pro obchodování. Naopak se zasadíme o to, aby lokalita opět sloužila všem Kladeňákům další desítky a stovky let. Mnozí z vás aktivně a pozitivně na náš záměr reagovali a tento krok podporovali – děkuji za vaše reakce, které nás utvrdili v tom, že jsme se vydali správným směrem.

Extraliga na Kladno patří, sezonu začneme doma

Snad není jediný Kladeňák, který by nevěděl, že jsme se po baráži s Jihlavou udrželi v extralize. Viděl jsem několik zápasů osobně a ten poslední jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít. Bylo jasné, že Kladno mělo převahu a po vítězství vypukla obrovská oslava v řadách hráčů i fanoušků. Doufám, že si Rytíři uvědomují, že šlo o oslavu záchrany a byli jsme jen krůček od toho, abychom znovu nebyli součástí nejvyšší soutěže. Všem hráčům proto děkuji a gratuluji, že to zvládli. Snad v příštích sezonách budeme na vyšších příčkách tabulky a oslavíme vítězství v utkáních play off. Dobrou zprávou pro hokejové fanoušky je i skutečnost, že rekonstrukci stíháme a extraliga se začne na nově zrekonstruovaném zimním stadionu. Opětovně musím zdůraznit poděkování za spolupráci Jaromíru Jágrovi při vyřizování žádostí o dotace, i když se k nám ne všichni zachovali korektně a jak slibovali, nakonec vypadá velmi nadějně dotace od Národní sportovní agentury.

Přijďte si užít květnové počasí!

Dovolte mi na závěr pozvat všechny fanoušky dobré hudby na otevření sezóny Zahrady Kladenského zámku v pátek 13. května, kdy vystoupí kapela No Name. V neděli bude následovat velice oblíbená Taneční zábava pro seniory za doprovodu Dua Adamis. Tím ovšem nekončíme. Několik let zpět jsme poprvé zahájili Kladenský pivní festival, který si u Kladeňáků našel velkou oblibu. Trochu jsme ho vylepšili a od 20. do 21. května si tak můžete užít nový dvoudenní Kladenský festival piva a vína. Chybět nebudou ani míchané koktejly, občerstvení, soutěže, zábavné atrakce a nabitý kulturní program – Černý Brejle, Traktor, Jaksi Taksi, Eddie Stoilow či Trauntenberk. Celý měsíc ukončíme oslavou Dne dětí, kdy se ti menší z nás mohou těšit 28. května na vystoupení Michala Nesvadby, dětskou diskotéku, soutěže, klaunské představení s balónky, malování na obličej a mnoho další zábavy…

Mgr. Milan Volf, předseda Volby pro Kladno

Comments are closed.