vasdruhydomov.cz

Vedení Kraje Vysočina dnes schválilo navýšení kapitoly Krizová opatření o další dva milióny korun. Peníze jsou potřeba na okamžitý nákup nedostatkového ochranného materiálu pro krajské nemocnice a sociální zařízení. Tato částka bude v následujících dnech použita na nákup jednotek tisíc kusů ochranných plášťů, jejichž zásoby v jednotlivých zařízeních značně poklesly. Vedle ochranných masek, které jsou však po vydezinfikování použitelné opakovaně, patří ochranné obleky k nejdražším využívaným ochranným pomůckám.

„V minulém týdnu jsme museli z krajských strategických rezerv vypomoci přídělem ochranných obleků dvěma odběrovým stanovištím našich nemocnic. Stalo se to poprvé a  jakmile budou nemocnice dozásobeny, materiál se do záložních krajských rezerv vrátí. Přesvědčili jsme se o tom, že mít vlastní zálohy zásob je strategické a správné rozhodnutí,“ informoval dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

První dva milióny korun určené na nákup ochranného materiálu a na zajištění dofinancování provozu odběrových míst pěti krajských nemocnic uvolnil Kraj Vysočina už před týdnem. Není vyloučeno, že si zhoršující se epidemiologická situace vyžádá minimálně ještě jedno navýšení položky Krizové opatření. Jakékoli nákupy z této položky budou schváleny např. usnesením Krizového štábu Kraje Vysočina.

Comments are closed.