Uvolněná zastupitelka pro vnější vztahy a cestovní ruch Milada Sokolová navštívila Jesenicko. Přesvědčila se, že dotace na projekty v cestovním ruchu, které sem v minulosti směřovaly, měly smysl.

Společně s náměstkem hejtmana pro regionální rozvoj Janem Šafaříkem a starostou obce Lubomírem Žmolíkem jsme navštívili lázeňský areál v obci Lipová-lázně, kde kraj dotoval vybudování půjčovny elektrokol nebo stavbu parkoviště pro 150 aut. Hejtmanství přispělo také na novou balneostezku, která v současné době vzniká a povede parkem u lázní,“ řekla Sokolová.

Přímo v Jeseníku se zastupitelka setkala s představiteli sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Diskutovalo se o plánovaných projektech, například využití nové rolby k údržbě běžeckých tras nebo budování nabíječek pro elektrokola. Významnou část programu tvořila návštěva zlatokopeckého skanzenu ve Zlatých Horách, kde byl jeden z objektů nedávno poničen padlým stromem.

„Zajímala jsem se o to, zda je potřeba pomoc kraje při likvidaci škody a především následné obnově budovy. Se starostou Zlatých Hor jsem ale probrala i podporu projektu v podobě zbudování nového zázemí pro stále rostoucí počet návštěvníků skanzenu,“ uvedla Sokolová.

Zdroj obrázku: Olomoucký kraj

Comments are closed.