Pokud Vás příslib babího léta naláká k výletům do přírody, pak možná objevíte skvost skrytý v lesích na hranici Sokolovska a Karlovarska, na cestě mezi hrady Loket a Bečov. Krásenský vrch a na něm jedna z našich nejpůvabnějších rozhleden, svou siluetou připomínající babylonskou věž. Kamenná rozhledna, zajímavá kromě jiného i vnějším spirálovitým pravotočivým schodištěm, se nachází v nadmořské výšce 777 metrů, sama je vysoká 25 metrů a na její vrchol vede po obvodu 120 schodů. Schody mohou být v horším počasí kluzké, takže při výstupu je trocha opatrnosti namístě.

Návrh stavby připravil sochař Willy Russ a architekt Fritz Hoffmann. Stavba rozhledny byla zahájena v roce 1932, dokončena a otevřena v roce 1935. Bohužel, v poválečných dobách rozhledna chátrala a musela být i na nějaký čas uzavřena. Nevratnou škodu odvrátili místní nadšenci, kteří v 90. letech uspořádali sbírku na její obnovu, díky které můžeme od roku 1997 opět vystoupat na ochoz a být okouzleni výhledem, který se nám naskytne. Od hřebenů Krušných hor, přes Andělskou horu se zříceninou hradu, po Doupovské hory a Slavkovský les.

K rozhledně se pohodlně dostanete automobilem, parkoviště je na cestě z Bečova nad Teplou do Krásna, těsně před značkou města.  Pak je již cesta vyznačena. Pěšky se lze z města Krásna na rozhlednu dostat z opačné strany po žluté značce a pomocí navigačních tabulek. Přímo pod rozhlednu se můžete dostat ze všech stran na horském nebo trekovém kole. V okolí jsou navazující cyklostezky do Mariánských lázní, Lokte nebo Karlových Varů.

Rozhledna je volně přístupná a za vstup se neplatí.

Comments are closed.