Tato zpráva jistě udělá radost cyklistům, a nejen těm českým. Finální dokončení výstavby cyklostezky Labská stezka je už na dohled. Letos realizoval Ústecký kraj dostavbu dvou úseků, Račice – Hněvice a Třeboutice – Nučnice. Poslední část bude dle smlouvy dokončena do 31. října 2020, v listopadu už se tedy bude moci po obou úsecích jezdit. Tím bude v současné době výstavba Labské cyklostezky ukončená. Její celková délka v Ústeckém kraji činní cca 96 km. Labská stezka je jednou z nejoblíbenějších evropských dálkových tras.

„Labská stezka patří k nejlepším turistickým produktům v Ústeckém kraji, což potvrzuje i řada místních i zahraničních ocenění. Kraj do ní za deset let investoval více než 400 milionů korun a právě dokončované úseky propojí Ústecký kraj se Středočeským,“ řekl náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Realizátorem a investorem cyklostezky Labská stezka je Ústecký kraj. Vysoutěžené ceny letos dokončených částí jsou 45, 17 milionu (Třeboutice – Nučnice) a 28, 4 milionu korun (Račice – Hněvice). Úseky jsou spolufinancovány dotací z ROP Severozápad, IROP a SFDI, zhotoviteli jsou společnosti PORR a Strabag.

Ekonomický přínos cyklostezky pro region, který byl na základě loňského šetření spočítán na cca 60 milionů korun za sezónu, má stále potenciál růstu. Měření průchodů na stezce ukázala, že i v jarních měsících, kdy se život skoro zastavil, byla návštěvnost Labské stezky stálá, a na některých místech dokonce stoprocentně narostla.

Comments are closed.