Jako malé dopravní peklo označili obyvatelé Švermova jeho okolí druhý prázdninový víkend. Důvodem byla souhra hned dvou uzavírek ve směru do Slaného.

Za první je odpovědný kraj a oprava Smečenské ulice. Druhou, která se stala oblasti Švermova osudnou, byla oprava komunikace v okolí železničního přejezdu na Cikánce. „Jedná se o opravu naplánovanou na dva víkendy po sobě. Vždy pro jeden směr,” potvrdila mluvčí kladenské radnice Luce Steinerová.

Kolony ovšem sahaly až do Pcher a čekání bylo v řádu několik desítek minut. Přitom to bylo právě stávající vedení města, které se ještě před více než rokem chlubilo tím, že se dokáže s krajem dohodnout a sladit termíny oprav, aby se něco podobného nestalo.

Smečenská ulice je uzavřená od 1. července. Kromě samotné vozovky stavaři současně připojí areál nové prodejny Lidl. Objížďka je vedena po ulici Rakovnická přes nádraží Kamenné Žehrovice. Zrušena bude zastávka „Kladno, Smečenská“ bez náhrady.

Uzavírky ovšem čekají kladenské řidiče i na dalších místech ve městě. „V červenci se začne pracovat na zvětšení parkoviště u kulturního domu. Práce by měly trvat tři měsíce, tedy do konce září, a parkovací kapacita se v místě zvedne o desítky stání,” doplnila mluvčí radnice. Město zde bude investovat více než osm milionů korun.

Ještě do konce prvního prázdninového měsíce by měla být hotova úprava ulice M. Horákové a křižovatky na Kovárně, včetně souvisejících úprav pozemků za cca šest milionů korun.

Od 7. července do poloviny srpna kraj spolu s městem opraví křižovatku M. Horákové, J. Kociána a Vodárenské. V polovině prázdnin skončí práce na rekonstrukci ulice Obránců míru s náklady zhruba 15 milionů.

Na konci prázdnin bude hotova i Svojsíkova ulice. Až do konce září se bude stále pracovat na revitalizaci části Štechovy ulice v úseku od Billy po ul. Vančurovu, která si vyžádá 25 milionů korun. „Oprava opěrné zdi v ul. Kolmistrova bude hotová koncem července,” doplňuje výčet prázdninových staveb Lucie Steinerová.

Na podzim projde rekonstrukcí podjezd ve Vodárenské ulici, za kterou město vydá z rozpočtu okolo šest milionů korun. V plánu je také oprava páteřní komunikace v bývalém areálu Vojtěšské huti – Na Valmetce s odhadovanými náklady cca osm milionů korun.

Comments are closed.