Aktivní trávení volného času zejména pro děti a mládež bude i v dalších měsících v našem městě dostupné. Navzdory rostoucím cenám energií Sportovní areály města Kladna (SAMK) zachovávají stejné ceny pronájmů pro kluby a oddíly jako dosud. Rozhodlo takto vedení města jako jeden z kroků na zmírnění aktuální energetické a inflační krize.

„Důvod pro takový krok je zřejmý. Není možné kvůli spekulantům na energetické burze a liknavosti Evropské unie, potažmo státu odsoudit nejen sportovce k tomu, že kvůli vysokým cenám pronájmů nebudou mít kde sportovat. V areálech spravovaných SAMK jsou to týdně tisíce dětí nejen z Kladna. Hodinový rozpis je plně zaplněný ve všech halách, jakož na venkovních sportovištích,“ poukázal statutární náměstek a jednatel SAMK Jiří Chvojka.

Udržení ceny pronájmů ale nebylo jediné, čím se vedení sportovních areálů zabývalo. Na začátku září tradičně Sletiště a přilehlé prostranství hostilo Dny města. Díky bezchybné organizaci a spolupráci s městem a jeho pracovníky se podařilo vytvořit zázemí pro tři dny koncertů nebo představení sportovních a dalších oddílů.

Návštěvníci Dnů města se tak mohli nejen pobavit, ale současně seznámit s volnočasovou nabídkou na území Kladna. Pro sportovní a další organizace byl druhý zářijový víkend příležitostí představit svou činnost a získat nové zájemce o jejich aktivity.

Září ovšem patřilo i rekapitulaci práce posledních čtyř let. „Sportovní areály města Kladna z této pravidelné prověrky vyšly rozhodně se ctí. Podařilo se rozšířit jejich provoz díky kvalitní údržbě sportovišť, ale rovněž investovat do řady zásadních vylepšení. Vůbec největší investicí, kterou realizovalo město Kladno, byla zásadní rekonstrukce a modernizace zimního stadionu. Ten se poprvé představil divákům v polovině září, kdy se Rytíři po dlouhém čekání vrátili opět na svůj domácí led. Poděkování za to patří stavařům a jejich nasazení a překonání všech komplikací, které během rekonstrukce nastaly,“ konstatoval náměstek Chvojka a dodal: „Musím ovšem poděkovat všem pracovníkům sportovních areálů a zejména těch, kteří zajišťují chod zimního stadionu, jeho obou ledových ploch. Pracovali ve velmi složitých podmínkách, na stavbě prožili nespočet náročných a vypjatých situací. Díky nim mohli diváci v klidu přijít na první utkání extraligových Rytířů a užít si naplno upravený stadion.“

Hokejisté ale nebyli jediní, kteří si od minulého měsíce užívají nové zázemí. Moderní umělý povrch má fotbalové hřiště SK Kladno, naproti hlavnímu fotbalovému stadionu. Díky pomoci města a získané státní dotaci se fotbalisté po mnoha letech dočkali. Nevyhovující umělý koberec nahradil zbrusu nový. Nabízí nejen lepší vlastnosti pro samotnou hru, je i šetrnější vůči samotným fotbalistům a jejich tělu.

„Čeká nás v příštích týdnech a měsících nelehké období. Přesto věřím, že Kladno a jeho obyvatelé zvládnou. Budeme se i nadále snažit co nejvíce pomoci všude, kde je to možné a účinné. Doufám, že zejména děti nebudou muset zanevřít na sport a další své mimoškolní aktivity. Za Sportovní areály města Kladna mohu slíbit, že jeho pracovníci ve všech střediscích pro to udělají maximum,“ uvedl Jiří Chvojka.

 

Comments are closed.