vasdruhydomov.cz

Konec hokejové sezóny byl ideální příležitostí pro modernizaci kabiny hokejistů A týmu AZ Havířov ve Víceúčelové hale Havířov. Po návratu na led na ně bude čekat vymalovaná kabina, nová podlaha, nové stanoviště brusírny bruslí, vyměněné vstupní dveře a dveře do sociálního zázemí, a hlavně nové úložné boxy na výstroj. Úpravy přišly na necelý milion korun.

O modernizaci zázemí pro hokejisty A týmu se postarali zaměstnanci Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov. Ti konkrétně dodali nový stůl s odpadkovými koši, které vyjíždějí uprostřed stolu a vhoz do těchto košů je přes otvory uprostřed desky stolu.

„Staré dřevotřískové hokejové boxy už nutně potřebovaly výměnu. Nové boxy jsou vyrobené z vysokotlakého laminátu HPL, který je extrémně odolný. Bylo dodáno 22 kusů hráčských a 2 kusy brankářských boxů. Cena všech boxů je 702 526 tisíc korun. Každý z hráčů má svůj osobní box, do kterého si ukládá svou hokejovou výstroj. Když se víko boxu zavře, slouží jako sedadlo,“ popisuje nejzásadnější změnu v hokejové kabině vedoucí provozu víceúčelové haly Radim Kalus.

Mezi další úpravy patří odsávání vzduchotechniky nebo výměna starých zářivkových svítidel za úspornější LED panely.

„Každoročně kromě významné dotace na činnost podporujeme hokej v Havířově investičními akcemi do vybavení a modernizace Víceúčelové haly, která je primárně domovským stánkem hokejistů. Letos jsme pořídili nádherné a praktické hokejové boxy a zmodernizovali jsme celé šatní prostory kabiny A týmu a nezbývá než věřit, že i tohle nové příjemné prostředí pomůže hokejistům k lepším výkonům i výsledkům než v předchozí sezóně, a hlavně pevně věřím, že si hokej budou moci naplno užívat hlavně fanoušci v hledišti,“ uvedl radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Zdroj: https://www.havirov-city.cz/

 

Comments are closed.