Divadlo Kladno v loňském roce vykázalo nejvyšší návštěvnost od svého znovuotevření v roce 2015.

Až potud je zpráva pozitivní, jen potvrzuje, že se divadelníkům podařilo probudit opět zájem o prkna, která znamenají svět. Tím ovšem pozitivnost končí.

Naneštěstí se rekordní návštěvností chlubí stávající vedení města a městské společnosti Divadla Kladno. Na stoupajícím počtu diváků však nikdo z nich neměl sebemenší podíl. Plné hlediště a vyprodané tituly jako Do naha! nebo Hra, která se zvrtla, byly výsledkem práce tandemu jednatele divadel Jana Krafky a jeho uměleckého šéfa Jaroslava Slánského.

O jejich okamžitém odchodu z vedení divadla rozhodla loni těsně před prázdninami kladenská městská rada. Tehdy svůj krok primátor Dan Jiránek (ODS) se svými náměstky Oldřichem Černým (SPD), Václavem Šubrtem (ANO) a Tomášem Kutilem (Kladeňáci) odůvodňovali špatným fungováním společnosti a nutné změny jejího vedení. Ještě smutnější je fakt, že instalace Ireny Žantovské do vedení divadla kromě dalších změn a odchodu řady klíčových zaměstnanců znamenala i zastavení nejúspěšnějších titulů, které divadlo mělo na svém repertoáru.

Od začátku letošní sezóny proto divadlo stále čeká na nový zajímavé tituly. Jejich absenci musí proto stále nahrazovat hostující představení jiných divadel.

Pokud se tedy bude vedení města opět chlubit nějakými úspěchy, je třeba se mít na pozoru, zda skutečnost není zcela opačná.

Comments are closed.