Pokud klimatické podmínky dovolí, měla by výstavba nového skateparku na Trávníkách, jejíž první etapa byla právě zahájena, trvat přibližně sedm měsíců. Nový areál, který se buduje v části za dětským dopravním hřištěm, bude mít veřejný charakter a bude sloužit ke sportu a relaxaci široké veřejnosti.

Skatepark ponese název Free-time zóna Otrokovice – Trávníky. Nebude určen jen pro jízdu na skateboardu, ale i na speciálních kolech typu bmx a koloběžkách. V dalších etapách bude realizováno hřiště pro parkour (cvičení těla) a rekonstruován pump-track, tj. terénní cyklistická dráha. Celý prostor tak bude dotvářet víceúčelový sportovní areál. Otrokovickou radnici vyjde výstavba Free-time zóny přibližně na 6, 7 milionů korun.

Ne každý sportovně založený člověk má potřebu se organizovat ve sportovním oddílu. Na základě průzkumu v rámci přípravy plánu rozvoje sportu v Otrokovicích jsme zareagovali na prosby dětí, mládeže ale i dospělých, kteří by freetimeové hřiště uvítali. Myslím, že skate park a další plánované sportoviště vhodně doplní nabídku sportovních aktivit v našem městě. Free-time zóna bude určena k odpočinku nebo pro sportovní činnost ve volném čase, který přináší člověku fyziologické zotavení, psychické uvolnění a vnitřní uspokojení, obohacuje jeho intelekt a přispívá k růstu osobnosti. Rovněž možnost sportovního vyžití ve volném čase předchází kriminalitě mládeže. Věřím, že bude stejně jako ostatní otrokovická sportoviště hojně navštěvována,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Comments are closed.