V nových prostorách najdou od dnešního dne zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 vakcinační centrum. To se z areálu nemocnice přestěhovalo do Klubu Teplo na Horním náměstí.

Prostorové kapacity očkovacího centra v přerovské nemocnici dosáhly svého maxima. „Denně zde bylo obslouženo 200 až 250 osob. Další navýšení už nebylo proveditelné, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci s městem iniciovat přestěhování do vhodnějších prostor, které umožní kapacity navýšit a proočkovat tak co nejrychleji co nejvíce zájemců,“ sdělil předseda představenstva společnosti AGEL Středomoravské nemocniční Jiří Ševčík. A primátor Petr Měřínský jeho slova doplnil: „Jsem rád, že se nám podařilo najít vhodné prostory a doufám, že vakcinační centrum – respektive očkování – nám dopomůže k tomu, že se zase brzy vrátíme k normálnímu životu.“

V uplynulých dnech probíhaly náročné přípravy, prostory v Klubu Teplo byly rozděleny a přizpůsobeny pro jednotlivé očkovací boxy, čekárnu, ale i zázemí pro personál. „Tým očkovacího centra bude denně složen z přibližně 15 osob. Zahrnuje nejen lékaře, zdravotní sestry a administrátory, ale také koordinátory či telefonistu,“ upřesnila hlavní sestra Nemocnice AGEL Bronislava Budinová s tím, že v prvních dnech provozu bude očkovací centrum startovat se čtyřmi očkovacími týmy a denní kapacitou čítající 350 zájemců. „V závislosti na dodávkách vakcín budeme schopni denní očkovací kapacitu navyšovat, v dalších týdnech může dosáhnout 500 až 600 naočkovaných denně,“ doplnila Budinová.

Nové očkovací centrum bude v provozu vždy v pracovních dnech od 8 do 15.30 hodin a návštěvníci mohou na Horním náměstí parkovat na vyhrazených místech zdarma.

Zdroj: prerov.eu

Comments are closed.