Už tři potenciální partneři se přihlásili do prvního kola veřejné soutěže na prodej třetiny akcií Bohumínské městské nemocnice za minimálně 10 milionů korun. Soutěž, kterou připravovalo město spolu s nemocnicí více než rok, byla vyhlášena v první polovině ledna po schválení v zastupitelstvu. Pro 51 akcií hledá nejvhodnějšího kupce a partnera v jednom. Termín pro první kolo končilo ve čtvrtek 4. února.

V prvním kole soutěže museli uchazeči doložit splnění kritérií. „Budoucí partner musí mít minimálně pětileté zkušenosti s provozem lůžkových zdravotnických zařízení, protože ta mají svá specifika. Měl by disponovat chirurgickými a interními ambulancemi v dojezdové vzdálenosti maximálně jedné hodiny autem. A za předchozí tři roky musí prokázat obrat přes šedesát miliónů korun,“ řekl MUDr. Svatopluk Němeček, předseda představenstva bohumínské nemocnice.

Případní postupující do druhého kola pak získají interní informace o chodu Bohumínské městské nemocnice. Na základě tohoto připraví svou finální nabídku o vzájemné spolupráci. Na tu budou mít čas do konce března. Nejpozději do poloviny letošního roku by pak zastupitelé měli rozhodnout o výsledku soutěže, kterou případně mohou i zrušit.

Nemocnice v Bohumíně už 24 let spadá pod křídla města. To za tu dobu investovalo do jejího provozu i oprav několik stovek milionů korun. Pokud by město partnera našlo, dál by spravovalo celý nemocniční areál a jeho budovy. Nemocnice by tak jako dosud financovala pořizování nového vybavení a techniky.

Comments are closed.