Již druhým rokem mají českobudějovičtí obyvatelé možnost spolupodílet se na obrazu města. Mohou ovlivnit, jaké v něm bude prostředí, mohou přicházet s přínosnými a užitečnými změnami, které považují za potřebné nebo prostě jen za příjemné. Ať už se podané návrhy týkají nových hřišť, zeleně, kulturního či sportovního vyžití, vždy o nich rozhodnou opět občané města. „Princip je jednoduchý. Město je tvořeno lidmi a lidé tvoří své město,“ říká náměstek primátora Juraj Thoma.

Na realizaci projektů, kterou letos projdou schvalovacím procesem je vyčleněna částka 10 mil. korun z participativního rozpočtu Českých Budějovic. „V loňském roce to bylo 5 miliónů korun a z celkově došlých 51 projektů se jich k realizaci probojovalo celkem deset. Očekávám, že i letos se nám sejde hodně kvalitních nápadů, které bude moci město uvést v život. Od 1. března do 30. dubna tak může kdokoliv, komu je více jak 18 let a je jakkoliv spjat s Českými Budějovicemi, zaslat svůj nápad týkající se zábavy, dětí, sportu, seniorů, kultury, zdraví, dopravy, zvířat, vzdělání, zeleně či něčeho jiného,“ přiblížil podmínky náměstek Juraj Thoma.

Informace jak se do participativního rozpočtu zapojit, jaký nápad přihlásit a na co si dávat pozor poskytuje specializovaná webová stránka zde.

Stránka upravena: Petr Ferebauer

Zdroj: c-budejovice.cz

 

Comments are closed.