Pandemie COVID-19 postihla také Zoo Praha, ztráty v souvislosti s epidemií se vyšplhaly do řádů desítek milionů korun. Jen za jarní období činí podle zoo střízlivý odhad 45 milionů korun a právě touto sumou se včera Rada hlavního města Prahy rozhodla tuto městskou organizaci podpořit.

„Není sporu o tom, že hlavní město, a tím i Zoo Praha, budou v následujících měsících čekat úsporná opatření. Chceme proto, aby pražská zoo do příštího roku vstupovala v co nejlepší kondici a bez vnitřního zadlužení,“ uvádí náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček, který návrh na navýšení neinvestičního příspěvku ve výši 45 milionů korun radním v pondělí předložil.

Zoo Praha v uplynulých letech navštívilo ročně mezi 1,4 až 1,5 milionu návštěvníků. Letos jich ale bylo pouze 836 165. Pražská zoo je navíc aktuálně znovu na dlouhé týdny zavřená, je tedy vysoce pravděpodobné, že se aktuální číslo již významně nezvýší.

„Ztrácíme ovšem nejen na vstupném, ale i na příjmech z pronájmu restaurací, z prodeje suvenýrů nebo z parkovného. Částka, kterou se nás zřizovatel nyní rozhodl podpořit, je pro nás velmi důležitá nejen svou výší, ale neméně i tím, že znovu potvrdil, jakou v něm máme oporu,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pražskou zoologickou zahradu podporují rovněž její příznivci z řad veřejnosti, a to adopcemi či sponzoringem zvířat. Jen v rámci jarního uzavření tyto způsoby podpory vynesly zoo 2 317 488 korun a na podzim 1 137 267 korun.

„Děkuji vedení hlavního města i všem jednotlivým dárcům za jejich pomoc. Je skvělý pocit vědět, že se na vás můžeme spolehnout,“ uzavírá ředitel Miroslav Bobek.

Comments are closed.