Vlastní apartmán s výhledem na moře nebo na alpské vrcholy. Pořídit si nemovitost v takovýchto lokalitách nemusí být složité, je třeba si ale dobře vybrat cestu k jejímu pořízení. Na trhu je mnoho realitních agentů, kteří nabízejí zprostředkování nákupu. Jejich cílem ale není vždy spokojenost klienta. „Je třeba si uvědomit, že investice v zahraničí nemusí být vždy dobře ochráněné a transakce má řadu rizik. Je řada projektů, které nedopadly dobře, což může v nejhorším případě znamenat i ztrátu vlastních finančních prostředků. A nemusíme chodit daleko, příklady najdeme v Chorvatsku, ale i v západní Evropě,“ říká Iveta Pauková ze společnosti Real Care Invest.

Každá země má svá pravidla pro výstavbu a realizaci realitních projektů. V Bulharsku je řada nemovitostí sice na prodej, chybí ovšem kolaudační rozhodnutí. „Komplikací ale může být daleko více, jen v několika zemích jsou peníze ochráněné i v případě nedokončených projektů. Je to důsledek problémů, které si například v Itálii zažili. Neznamená to, že nákup nemovitostí v zahraničí je špatnou volbou pro využití finančních prostředků. Naopak! Jen je nutné zohlednit řadu faktorů, což je pro laika prakticky nadlidský úkol. Stejně tak ovšem pro makléře sedícího v Česku,“ doplňuje Pauková, která založila projekt www.vasdruhydomov.cz. Právě ten zprostředkovává ověřené a kvalitní projekty prakticky po celém světě. Nejžádanější v poslední době jsou zejména nemovitosti dosažitelné vlastní dopravou. Tedy s minimálním rizikem, že by cestu do nich komplikovala stále se měnící epidemická opatření.

Vlastní nemovitost v rekreačních atraktivních lokalitách navíc s sebou nutně nenese náklady na její údržbu či provozování. „Je možné ji nechat vydělávat. Proto našim klientům nabízíme výnos z nájmu, který dokonce můžeme v některých oblastech garantovat,“ doplňuje Iveta Pauková z Real Care Invest. V praxi si klient vybere nemovitost, nakoupí ji, třeba pomocí hypotéky, a dále ji nechá provozovat profesionálním správcem. Sám pak inkasuje peníze z nájmu nemovitosti, aniž by ztratil možnost ji sám využívat.

 

Comments are closed.