Kompletní kádr pro novou sezonu odhalil hokejovým fanouškům klub Rytíři Kladno. Prezentoval nové posily a realizační tým. Permanentky jsou již v prodeji.

Kladenští fanoušci se dočkali odhalení soupisky Rytířů pro další extraligovou sezonu. „Od ledna se tým hodně zvedl, a kdyby nám neutekl začátek sezony, možná by se nám povedlo postoupit i do předkola. Jsem rád, že máme většinu hráčů i pro další sezonu a že jsme udrželi ty klíčové. Věřím, že se nám povedlo tým také kvalitně doplnit,“ uvedl Jaromír Jágr, majitel Rytířů, který i v padesáti letech bude pokračovat jako hráč.

Rytíři se domluvili na nové smlouvě s gólmanskou jedničkou Landonem Bowem, ale také s kapitánem Tomášem Plekancem či nejlepším střelcem loňské sezony Adamem Kubíkem. Doplněna byla především obrana, do které přichází dvojice lotyšských reprezentantů Oskars Cibulskis a Kristaps Sotnieks, dále pak Ondřej Slováček z finské Raumy. Ze Slavie se vrací kladenský odchovanec Václav Veber. Z Chance ligy přicházejí do útoku Ondřej Bláha a Martin Procházka, ve zkoušce bude chtít uspět forvard Albert Michnáč.

Pokračovat v Kladně naopak nebudou brankář Jaroslav Janus, obránci Zachar Arzamascev, Marek Baránek, Cody Donaghey, Jakub Suchánek a Kyle Wood, útočníci Vítězslav Bílek, Nicolas Hlava, Filip Kuťák a Ondřej Machala. Rytíři všem hráčům děkují za odvedené služby a přejí hodně úspěchů v další kariéře.

Nový realizační tým
Po konci uplynulé sezony se rozhodl pro změnu angažmá David Čermák, který byl trenérem a sportovním manažerem A-týmu. Nově působí v Českých Budějovicích. Jeho agendu převzal Jiří Burger, který bude na střídačce Kladna nadále pokračovat. Po jeho boku budou ale nově stát kladenští odchovanci a bývalí útočníci Otakar Vejvoda mladší a Miroslav Mach.

„Věděl jsem, že se jednou vrátím, jen jsem nevěděl, kdy to bude. Příležitost jsem měl už asi pět let zpátky, ale tehdy jsme ve Švédsku budovali tým úplně od nuly a já tu práci chtěl dokončit. To se povedlo a jsem tady. Těším se na novou výzvu a na návrat na Kladno po šestadvaceti letech,“ říká Otakar Vejvoda, mistr světa z roku 1996, hráč slavné Blueline Patera, Procházka, Vejvoda, člen Síně slávy kladenského hokeje a bývalý trenér švédského Lidingö.

„Moc se na sezonu těším. Abych řekl pravdu, už jsem ani nevěřil, že bych Kladno mohl někdy trénovat. Velice si toho vážím, ale je to obrovská výzva,“ uvedl Miroslav Mach, kterého si hokejoví fanoušci mohou pamatovat jako bývalého kladenského forvarda a dlouholetého trenéra ústeckého Slovanu.

Permanentky a vstupenky již v nových pokladnách
Spuštěn byl online prodej permanentních vstupenek na zápasy. Prodej probíhá i v pokladnách u hlavní silnice. „Tímto se se starými pokladnami rozloučíme,“ uvedl Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí Rytířů. Prodej probíhá v časech od 15:00 do 18:00, v září ještě ve dnech 7. 9.  a 13 .9.

Klub během léta připravoval mimo jiné nový branding ČEZ stadionu. „Nerad bych prozrazoval konkrétní detaily, protože by mělo jít o překvapení pro naše fanoušky. Asi jen zmíním, že jsme mysleli na současnost, ale také na historii klubu, která je nedílnou součástí kladenského hokeje,“ doplňuje Jůdl.

Comments are closed.