Zima zdaleka nemusí být jen časem pro lenošení a čekání na teplejší dny. Sportovní areály města Kladna (SAMK) mají připravené zázemí pro široké spektrum aktivit. Milovníci zimních sportů mohou vyrazit na veřejné bruslení na vedlejší ledové ploše, nebo kdykoliv na náměstí Starosty Pavla. Jakmile napadne dostatek sněhu, vyrazí do práce zařízení na tvorbu běžkařské stopy. Tradičně na ní bude možné nastoupit u Sletiště, konkrétně hned vedle koupaliště a trampolínového centra.

„Věřím, že se podaří tuto službu nejen pro všechny Kladeňáky spustit alespoň na několik dní v aktuální sezóně. Pokud jsme u zimních sportů, pak samozřejmě pokračuje extraliga ledního hokeje na nově zrekonstruovaném stadionu. V jeho těsném sousedství aktuálně budujeme, ve spolupráci se statutárním městem Kladnem, nové energocentrum. Tím by se měly investice a zásadní modernizace celého areálu završit,“ konstatoval Jiří Chvojka, jednatel a ředitel SAMK.

Součástí sportovních areálů je rovněž Sporthotel Sletiště s Restaurací Sleťák. Na jaře a v létě překračovala vytíženost hotelu přes 70 %, v nejžádanějších měsících se dokonce blížila devadesáti procentům. Zájem o ubytování s certifikací tří hvězdiček mají sportovci, ale i turisté nebo lidé na služebních cestách. „Denně si jen obědové menu z Restaurace Sleťák vychutnávají stovky lidí. Pracovníci Sleťáku jídla navíc rozvážejí, a to rovněž pro firmy a jejich zaměstnance. Kuchaři jsou zkušení a umí připravit jídlo doslova podle chuti a potřeb návštěvníků, včetně například vrcholových sportovců či lidí s nejrůznějšími omezeními a potřebami,“ uvedl Jiří Chvojka.

Program pro aktivní seniory

S novým rokem bude pokračovat jeden z nejúspěšnějších projektů, které vznikají ve spolupráci se Sportovními areály města Kladna – Kladno seniorům. Pro desítky seniorů je připravená řada cvičení, kursů a dalších vnitřních či venkovních aktivit. V polovině prosince jsme zopakovali tradiční divadelní představení pro seniory v Městském divadle Kladno. Pokud se chce kdokoliv do projektu Kladno seniorům zapojit, může se obrátit přímo na pracovníky SAMK nebo najde kompletní informace na stránkách www.kladnoseniorum.cz.

„Ještě na konci roku se nám podařilo dokončit, ve spolupráci s SK Kladno, modernizaci hřiště s umělou trávou naproti stadionu Fr. Kloze. Fotbalisté díky dotaci instalovali nejnovější povrch, SAMK vyměnily osvětlení plochy tak, aby zde bylo možné nejen trénovat, ale hrát i zápasy v mládežnických kategoriích,“ informoval ředitel SAMK a dodal: „V těchto dnech spolu s kolegy pracujeme na finální verzi rozpočtu a plánu investic a dalších aktivit pro rok 2023. Konečné slovo bude mít vedení města a kladenští zastupitelé v rámci schvalování městského rozpočtu. Do té doby nechci odhalovat všechny naše plány. Mohu ale prozradit, že bychom chtěli vytvořit například nové zázemí pro nářaďovnu atletické haly na Sletišti nebo pokračovat v modernizaci koupališť, konkrétně areálu v Bažantnici.“

Comments are closed.