Jakkoliv aktuální situace nepřeje zejména amatérským sportovcům, Sportovní areály města Kladna pro ně mají dobrou zprávu. „Podařilo se nám už druhým rokem obhájit jeden z největších rozpočtů v téměř dvacetileté historii městské společnosti,“ uvedl jednatel a současně náměstek kladenského primátora Jiří Chvojka.

V roce 2021 se proto SAMK nebudou soustředit pouze na údržbu stávajících bezmála čtyř desítek sportovišť v jejich správě, ale rovněž na jejich další rozvoj a mnohdy zásadní modernizaci. „Jednoznačně největší akcí naplánovanou už od letošního jara bude rekonstrukce střechy zimního stadionu. Hovořilo se o ní už dlouhé roky, ale další sezónu by už nebylo možné zimák používat. Proto v těchto dnech spustíme přípravné práce, v dalších měsících nás čeká kompletní demontáž staré a instalace zcela nové střechy,“ vysvětluje jednatel SAMK.

Sportovní areály města Kladna nepovažují žádné ze svých „středisek“, tedy jednotlivých sportovišť za méně důležité. „Se stejnou vážností a důležitostí přistupujeme k venkovním fit-parkům pro seniory jako k workoutovým areálům, jako například hokejbalové aréně nebo plaveckým bazénům,“ potvrzuje ředitel městské společnosti František Bureš. Jako důležitou součást své role považuje právě rovnoměrnou distribuci finančních prostředků mezi jednotlivá sportoviště. Stejně tak to platí v případě plánovaných investic.

Přes optimistický výhled do roku 2021 se ale i Sportovní areály města Kladna musejí řídit aktuálními protiepidemickými opatřeními. Jejich dopad se podepsal na hospodaření v uplynulém roce, kdy nebylo možné realizovat všechny naplánované akce a projekty. Část finančních prostředků proto společnost vracela do městského rozpočtu.

„Při plánování našich aktivit, investičních akcí, maximálně myslíme na všechny obyvatele města. Snažíme se jim vytvářet kvalitní zázemí pro všechny sportovní aktivity. Neméně důležité je, aby bylo využívání našich sportovišť bezpečné,“ připomíná ředitel SAMK František Bureš. Tým 140 zaměstnanců se stará o dodržování vysokých hygienických standardů. Všichni se ale shodují na tom, že bezmála roční výluka některých sportovišť by už měla skončit, aby se k aktivnímu trávení volného času mohli vrátit děti i dospělí.

Comments are closed.