Ve šternberské nemocnici pokračuje budování nového pavilonu interního oddělení.

„Stavba byla zahájena v květnu letošního roku a stavbyvedoucí mě ujistil, že tato investiční akce probíhá podle stanoveného harmonogramu. Jestli vše dál půjde podle plánu, pavilon by měl být předán do užívání pacientům, lékařům a zdravotnickému personálu v polovině roku 2022,“ uvedl náměstek hejtmana Horák.

Interní oddělení šternberské nemocnice se nachází v historické budově a už neodpovídá současným standardům. Proto Olomoucký kraj jako vlastník zařízení rozhodl o výstavbě nového pavilonu. Projekt připravilo brněnské studio Adam Rujbr Architects a jedná se o dvojče nového pavilonu II. interny Fakultní nemocnice Olomouc, který byl nedávno předán do užívání.

Stavba je s ohledem na životní prostředí navržena jako pasivní, s rekuperací vody a vzduchu a instalací fotovoltaických panelů, což se příznivě promítne do budoucích provozních nákladů.

V přízemí najdou pacienti odborné ambulance, první a druhé poschodí je určeno pro standardní lůžková oddělení s dvojlůžkovými pokoji s vlastním sociálním zázemím, ve třetím poschodí bude umístěna jednotka intenzivní péče.

Zdroj obrázku: Olomoucký kraj

Comments are closed.