Po úspěšném pilotním ročníku programu Trenéři ve škole se na Kladně chystá jeho rozšíření i do třetích tříd základních škol. Nově by navíc trenéři měli krom patnácti městem zřizovaných základních škol navštěvovat také církevní školu Maltézských rytířů. S novými prvňáčky se trenéři v úterý 13. září seznámili na Sletišti, kde pro ně přichystali sportovní dopoledne.

Na kraji nového školního roku mají trenéři dobré zprávy! Loňští druháci si je užijí ještě jeden rok. Od letoška se totiž program na všech kladenských školách rozšiřuje i do třetích tříd. Navíc je v řešení rozšíření nabízených sportovních aktivit o judo. Těšit se na něj mohou také novopečení prvňáčci, kteří se s trenéry a jejich aktivitami seznámili v úterý 13. září na Sletišti.

Na atletickém oválu, kde ještě den předtím stálo obrovské pódium, jako by se žádná masová akce nekonala. Tak skvěle bylo po úspěšných Dnech města Kladna, které navštívilo kolem dvaceti tisíc lidí, uklizeno. Areál mohl opět sloužit sportu. Dopoledního programu se zúčastnilo na 200 dětí ze šesti škol. Trenéři si pro ně připravili osm stanovišť s aktivitami dle své specializace. Prvňáčci si tak vyzkoušeli basketbal, florbal, fotbal, tanec, aerobik, základy atletiky či aktivity zaměřené na všeobecnou pohybovou průpravu. Po skončení intenzivního dvouhodinového programu děti dostaly darem sáčky na cvičební úbory a do škol odcházely natěšené, až se s trenéry znovu uvidí. Dočkají se brzy. Druhý ročník programu na místních školách startuje už příští týden.

text a foto: jak

Marcel Kučera | tel.: 777 346 848

marcel.kucera@treneriveskole.cz | www.treneriveskolekladno.cz

Comments are closed.