Vláda ČR 21. října 2020 na tiskové konferenci oznámila opětovné omezení prodeje v určitých obchodech a poskytování služeb s podobnými výjimkami jako na jaře. Mezi výjimkami jsou zahrnuty také provozovny umožňující vyzvednutí zboží a zásilky od třetí strany, tedy také výdejní místa Zásilkovny. Internetové obchody tak bez omezení mohou nadále využívat výdejní místa k doručení zboží zákazníkovi.

„Chci všechny ubezpečit, že stejně jako na jaře vše společně zvládneme. Zásilkovna je na současná vládní opatření připravena a díky svému digitálnímu nastavení je schopna na všechny změny reagovat velmi rychle i za cenu výrazně navýšených nákladů. Děkuji všem partnerům z řad výdejních míst a internetových obchodů, kteří nás v této době podporují. Zásilkovna se bude naopak snažit doručit všechny objednávky z internetových obchodů, o jejichž zboží bude v současné chvíli uzavřeného maloobchodu v ČR zvýšený zájem. Pokud k tomu připočteme ještě začátek vánoční sezóny, bude se jednat o velký nápor na všechny internetové obchody i logistické společnosti,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta.

Ve společnosti neočekávají výrazný počet uzavřených výdejních míst s ohledem na výjimku pro výdej zboží a zásilek, která platí stejně, jako platila při jarním lockdownu.

Comments are closed.