vasdruhydomov.cz

Další posilou uměleckého souboru je herec Michael Vykus, který má bohaté zkušenosti z pražských i mimopražských angažmá. U nás zatím převzal role ve starších inscenacích Babička a Rozverný duch. V říjnu se divákům představí jako Athos v novince Tři mušketýři.

Prošel jsi angažmá v Mostě, Českých Budějovicích, v Praze. Nyní je tvým novým divadelním domovem Kladno. Jak na tebe divadlo zatím působí?
Je tu skvělá parta lidí. S některými kolegy se už znám z dřívějška – třeba s Mirkem Večerkou z Mostu, s Bárou Janatkovou z divadla ABC a s Jardou Slánským ze zkoušení s Indigo Company. Takže jsem se moc těšil, protože jsem nešel do úplného neznáma.

Letos čeká diváky šest premiér. Na které tituly se těšíš ty osobně?
Tři mušketýři jsou samozřejmě můj dětský sen. Měl jsem jako malý kluk kostým mušketýra na karneval a tehdy by mě nenapadlo, že si ho jednou zahraju na divadle. Také se mi plní sen šermovat na jevišti, který mě provází už od konzervatoře. Také se moc těším na Annu Kareninu, protože jsem už delší dobu chtěl zkoušet s Jakubem Šmídem.

Sloganem letošní sezony je Odvaha srdce! Co pro tebe tohle slovní spojení znamená?
Říct, co cítím. Říct svůj názor a stát si za ním. A pokud se zmýlím, připustit to. Vystoupit z komfortní zóny a objevovat neznámo.

Hraješ Athose, ale ve svém hereckém životopise máš už pestrou přehlídku velmi různorodých charakterů. Jaké typy postav hraješ vysloveně rád?
Mám rád, když to můžu střídat. Užívám si charaktery, jejichž slabošství je motivuje k podrazům a zradám, a potom si to vykompenzuji kladným hrdinou s osobností. Rád si ze sebe udělám srandu a vzápětí si prožiju s jinou postavou nešťastnou lásku. Nebavilo by mě hrát pouze jeden druh charakteru.

Proč by si podle tebe diváci neměli nechat ujít již 107. divadelní sezonu kladenského divadla?
Moc se těším na Tři mušketýry a myslím, že se mohou těšit i diváci. Tři mušketýři v sobě totiž nesou hned několik žánrů: je v nich romantika, akčňák i komedie, příběh hrdinství a odvahy. A zbytek sezony za nimi rozhodně nebude zaostávat.

http://www.divadlokladno.cz

Comments are closed.