Zahájení sezóny na koupališti je naplánované na sobotu 12. 6. 2021 kdy otevírací doba bude dle klimatických podmínek od 9 do 20 hod. Pro letošní rok jsme pro návštěvníky připravili opět několik novinek. První novinkou je vybudování nových stinných míst, dále se po loňských kladných ohlasech pokračovalo s výměnou schůdků, které jsou příjemnější v nastupovaní a vystupovaní z vody velkého bazénu především pro seniory a osoby se zhoršeným pohybovým aparátem, stejně tak se vyměnila a doplnila část lehátek, která již byla neopravitelná. Další novinkou je instalace nových herních prvků pro nejmenší návštěvníky, které jsou umístěny ve stinných místech koupaliště.

V letošním roce musí bohužel návštěvníci počítat s omezením, především z důvodu vládních opatření, které jednak omezují maximální kapacitu koupaliště, ale především ukládají povinnost se před vstupem do areálu prokázat potvrzením, s výjimkou dětí do šesti let, negativním testem na koronavirus, umožněn bude i vstup po samotestování, stačí také potvrzení ze zdravotnického zařízení nebo pomocí PCR testu, kdy PCR test platí sedm dní od odběru a antigenní 72 hodin. Platný bude také certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 180 dnech. Další upřesnění pravidel bude na stránkách SPORTESu v následujích dnech, kdy se nyní ještě čeká na upřesnění dalších pravidel ze strany Krajské hygienické stanice.

Návštěvníci také musí počítat, že během provozu koupaliště může dojít k úpravě aktuální kapacitě koupaliště, jelikož se ne na všechny dny podařil nasmlouvat dostatečný počet kvalifikovaných plavčíků. O daném počtu budou každý den návštěvníci informování na stránkách koupaliště pod odkazem Koupaliště – aktuálně, stejně tak před vstupem do areálu na pokladně.

Ceny v letošním roce zůstávají nezměněné.

Filip Tomanec

Vložil: Jiří Johanides

Zdroj textu: svitavy.cz

Comments are closed.