Ministerstvo školství rozhodlo s ohledem na aktuální situaci o tom, že letošní zápisy do prvních tříd základních škol budou probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole. To platí i na mladoboleslavských školách, kde zápisy budou probíhat od 1. do 16. dubna 2021. Školy preferují zápis prostřednictvím vyplnění elektronického formuláře, který rodiče naleznou na webu každé školy. 

„Je to v této situaci pochopitelný krok a my jsme si už podobný průběh zápisů mohli vyzkoušet v loňském roce, nicméně to s sebou přináší několik komplikací. Zápis byl pro učitele mimo jiné i možností zjistit, zda je to které dítě na školu skutečně zralé. Mohli doporučit rodičům, na čem do zahájení školní docházky zapracovat, případně je upozornit na to, že by měli pro dobro dítěte zvážit odklad,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek. Kdo nemá možnost vyplnit elektronický formulář, může si s danou školou předem domluvit termín osobní návštěvy.

Podle náměstka primátora pak může nastat situace, kdy dojde na podzim ve větší míře k návratu dětí do školek, protože na školní docházku nebudou dostatečně zralé. V tom případě by mohlo dojít i k problémům s kapacitou mateřských škol, které na místa odcházejících školáků přijmou nové děti.

„Chtěl bych proto požádat všechny rodiče, kteří si nejsou jisti, zda je jejich dítě už zralé na školní docházku, aby to zkonzultovali s odborníky. Poradí určitě i učitelky ve školce, které dítě znají, případně se lze obrátit na pedagogicko-psychologickou poradnu. Jde především o spokojenost dětí, nezralé dítě se ve škole bude trápit a snadno si ji znechutí,“ dodal náměstek Marek.

Zveřejnil/a: Pavel Šubrt

Zdroj: mb-net.cz

 

 

Comments are closed.